Skip to content

Metodyka PIA w języku polskim

Tłumaczenie metodyki PIA „Ocena skutków dla ochrony prywatności” na język polski jest dostępne w pliku CNIL-PIA-1-PL-Metodyka.pdf – najnowsza wersja tłumaczenia.

 

W jakim celu przetłumaczyliśmy metodykę?

Obserwujemy zalety podejścia CNIL do analizy ryzyka i dokumentowania wyników przy wykorzystaniu Aplikacji PIA, które opisywane były w Ryzyko IT w kontekście RODO. Aplikacja PIA ma dostępny interfejs w języku polskim, ale metodyka PIA będąca podstawą aplikacji dotychczas była dostępna jedynie w języku francuskim i angielskim. Ponieważ posługiwanie się metodyką w języku ojczystym upraszcza wdrażanie procesów, dokonaliśmy autorskiego tłumaczenia metodyki PIA „Ocena skutków dla ochrony prywatności” i udostępniamy do wykorzystania.

Tłumaczenie jest nieoficjalne, w wersji roboczej – będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie odnośnie jego doskonalenia.

Edytowane 2018-09-05, w ostatnim czasie otrzymaliśmy kilkanaście uwag do tłumaczenia. Wprowadziliśmy zmiany i obecnie dostępny jest dokument z poprawkami tłumaczenia, oznaczony na pierwszej stronie jako tłumaczenie w wersji 0.2.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przekazywanie uwag – dzięki Wam tłumaczenie jest coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *